Amazon. Podejdź do sprzedaży profesjonalnie już na wstępie: zdobądź potrzebne informacje

Grono przedsiębiorców, wykorzystujących potencjał portali sprzedażowych, wciąż rośnie. Niemniej jednak, przybywa również kupujących, dlatego mimo rosnącej konkurencji rynkowej, warto zastanowić się czy nie rozpocząć swojej działalności na którymś ze słynnych portali sprzedażowych. Jeśli masz już doświadczenie w sprzedaży online, może warto poszerzyć horyzonty, i założyć konto w jakimś nowym miejscu? Możliwości jest wiele, my proponujemy stronę firmy Amazon.

Amazon – kilka wskazówek dla początkujących sprzedawców

Sprzedaż internetowa polega na uzyskiwaniu odpowiednich wyników, poprzez realizację wyznaczonych wcześniej zadań. Zanim zabierzesz się więc za założenie konta, przemyśl co tak naprawdę chciałbyś osiągnąć. Przygotuj szczegółowy biznesplan, w którym pod uwagę weźmiesz rodzaj produktu, który chcesz sprzedawać, swój budżet oraz przewidywane wydatki. Idealnie, jeśli dodatkowo skorzystasz z możliwości doradztwa biznesowego i zatrudnisz profesjonalistę, który przedstawi Ci szczegółowo każdy aspekt sprzedaży internetowej. Jeśli chodzi o portal Amazon, już teraz udzielimy Ci kilku wskazówek.

Jeśli chodzi o sklep internetowy Amazon, nie istnieje jego polski odpowiednik. Zarówno sprzedający jak i kupujący mogą korzystać ze strony niemieckiej, na której twórcy udostępnili polską wersję językową. To i tak dobra wieść, biorąc pod uwagę informację, że towary z tegoż sklepu docierają do każdego zakątku świata. Co istotne, nawet jeśli dany produkt nie jest zbyt popularny – a przynajmniej tak zakładasz – i tak istnieje duża szansa na jego sprzedaż. Wielce prawdopodobne będzie wtedy, że Twój biznes może nie będzie tak dochodowy jak planowałeś, ale i tak przyniesie spore korzyści majątkowe. Zawsze możesz też wybrać takie chodliwe towary jak ładowarki do telefonów, akcesoria komputerowe, maty do ćwiczeń, ciężarki, dekoracje wnętrzarskie i ogrodowe, trzeba jednak liczyć się z konkurencją. Warto też zawczasu wiedzieć, że nie można wystawiać dokładnie takich samych produktów jakie są już zamieszczone na portalu, jeśli nie zastosujesz się do regulaminu – Twoje konto może zostać zablokowane. Posiadając profil na Amazon, musisz wystrzegać się błędów – jeśli jednak zdarzy się blokada konta, sytuację należy wyjaśnić, a nie zakładać nowe konto. Nim zrobisz pierwszy krok, dowiedz się jak najwięcej na temat sprzedaży na Amazon.

Jak założyć konto na portalu sprzedażowym Amazon i o czym trzeba wiedzieć już na wstępie?

Aby wiedzieć jak zacząć sprzedać na Amazon w pierwszej kolejności należy wiedzieć jak wygląda założenie konta na tym marketplace. Konto na portalu Amazon założyć może jedynie osoba, która prowadzi zarejestrowaną firmę, w której zatrudnieni są inni pracownicy. To pewnego rodzaju ochrona dla kupujących, która ma zapewnić o wysokiej jakości produktu zaufanej, zalegalizowanej firmy.

Właściciel firmy, chcący założyć konto, może wybrać spośród 2 dostępnych opcji. Pierwszą z nich jest Konto Basic. Założenie go jest darmowe, jednak ograniczone zostało ilością sprzedawanych produktów w ciągu miesiąca do 40 sztuk. Poza prowizją, od każdego sprzedanego produktu, Amazon potrąca 0,99 Euro. Drugą opcją jest płatne Konto Pro, na którym możesz wystawiać nieograniczoną liczbę produktów. Opłata miesięczna, poza prowizją, wynosi 39 Euro. Następnie należy uzupełnić kilka pól, w tym wpisując numer karty kredytowej czy numeru konta bankowego. Dla uwierzytelnienia podanych przez Ciebie danych, niezbędne jest wgranie stosownych dokumentów, takich jak ksero dowodu osobistego lub paszportu, jakiekolwiek potwierdzenie miejsca zamieszkania – ważne że aktualnego. Ostatnim krokiem aktywacji konta Amazon jest rozmowa telefoniczna lub wysłanie wiadomości e-mail. Zabiera to trochę czasu, jednak im więcej zabezpieczeń – tym klienci mogą czuć się pewniej, kupując od Ciebie produkty.

Dodatkowe płatności na Amazon wynikają z opcji dodatkowych, do których można zaliczyć chociażby „Fulfilment by Amazon”. FBA polega na magazynowaniu Twoich produktów i wysyłaniu ich do klientów zaraz po zakupieniu. Musisz wiedzieć, że produkty które chcesz umieścić w magazynie, powinny być odpowiednio opisane i oznakowane. Nie musisz ich pakować, mogą zrobić to pracownicy, o ile wykupisz taką opcję. Dobrze też, jeśli produkty nie zajmują zbyt wiele miejsca, ponieważ wtedy nie wydasz na ich przechowanie znaczącej sumy pieniędzy.

Informacja prawna