Czy zarabianie na promocjach bankowych się opłaca?

Obecnie na rynku bankowym doświadczyć możemy ogromnej konkurencji, która objawia się tym, że banki z każdej strony oferują nam bardzo korzystne warunku korzystania z ich usług bankowych. Bez względu na to, czy interesuje nas konto, karta kredytowa, rachunek inwestycyjny czy kredyt, banki oferują korzystniejsze dla klienta oprocentowanie, brak dodatkowych opłat czy nawet dodatkowe bonusy za otwarcie produktu. Właśnie moda na oferowanie dodatkowych korzyści z tytułu otwarcia konkretnego produktu w banku stała się od kilku lat bardzo popularnym i skutecznym dla banków sposobem na przyciągnięcie do siebie klientów. Czy jednak my również możemy na tym w jakikolwiek sposób skorzystać?

Czym są promocje bankowe

Mechanika promocji bankowych jest wyjątkowo prosta. Bank oferuję swoje usługi nowym lub rzadziej aktualnym klientom, a w zamian za otwarcie produktu finansowego i spełnienie pewnych warunków opisanych w regulaminie promocji, klient otrzymuje dodatkowe nagrody, najczęściej w formie pieniężnej. Takie promocje często dotyczą kont osobistych, kont oszczędnościowych, kont firmowych oraz kart kredytowych. Jednak w zależności od aktualnej oferty banków, promocje bankowe zdarzają się w odniesieniu do każdego produktu oferowanego przez bank. Dodatkowy bonus może zostać wręczony klientowi w ramach jednej wypłaty na konto za spełnienie określonych wymagań lub w ramach kilku przelewów za poszczególne wypełnianie konkretnych warunków regulaminu promocji.

W jaki sposób możemy zarabiać na promocjach bankowych

Wszystkie banki na Polskim rynku oferują stosunkowo podobne do siebie promocje, jednak ich szczegóły mogą się od siebie różnić. Najłatwiejszymi i niestety najrzadszymi formami promocji są takie, w których klient otrzymuje 50 lub 100 złotych za samo otwarcie produktu. Takie promocje mogą dotyczyć kart kredytowych. W przypadku kont osobistych, warunki uzyskania dodatkowych nagród mogą być troszkę bardziej skomplikowane, a również długoterminowe. Często możemy spotkać się z promocjami, w których od klienta wymaga się, by po otwarciu rachunku bieżącego, przez kolejne 3 miesiące wykonywał transakcje bezgotówkowe na co najmniej 200 złotych oraz zapewniał wpływ na konto w wysokości 500 złotych. Jeżeli każdego miesiąca warunek zostanie spełniony, na konto klienta trafia 50 złotych. W sumie w takiej przykładowej promocji klient może zyskać nawet 150 złotych.

Czy zarabianie na promocjach bankowych się opłaca?

Zarabianie na promocjach bankowych jest stosunkowo prostym i mało angażującym zajęciem, dzięki któremu możemy dodatkowo zasilić swój domowy budżet. Jednak jak wcześniej wspomniano, są to raczej oferty dedykowane dla nowych klientów, dlatego chcąc skorzystać z takiej promocji, warto się upewnić, że nie mamy w danym banku żadnych innych produktów. Jest to też dobra możliwość dla wszystkich osób, które są w stanie cierpliwie spełniać wszystkie warunki. W przypadku promocji bankowych, cierpliwość popłaca, dlatego warto regularnie sprawdzać aktualności związane z promocjami bankowymi.

Informacja prawna