Przelewy ze Szwecji do Polski – jak to zrobić szybko i wygodnie?

Szwecja jest krajem bardzo otwartym na emigrantów, z czego przez lata chętnie korzystali także Polacy. Szacuje się, że Polonia po drugiej stronie Bałtyku liczy około 90 tysięcy osób. Głównym powodem emigracji do kraju trzech koron jest oczywiście znacznie wyższy standard życia. Przeciętna płaca w Szwecji wynosi około 24 tysięcy koron, czyli w przeliczeniu nieco ponad 10 tysięcy złotych. Emigranci do tego kraju chętnie wspierają finansowo swoje rodziny w ojczyźnie, szukając jednak sposobu na obniżenie kosztu transferów pieniężnych. Przelewy ze Szwecji do Polski wcale nie muszą być drogie, ani tym bardziej czasochłonne. Sprawdź, jak to zrobić szybko, wygodnie i opłacalnie.

Ile będzie Cię kosztować przelew ze Szwecji do Polski?

To podstawowe pytanie, jakie powinien sobie zadać każdy emigrant planujący przetransferowanie środków do ojczyzny. Korzystając ze standardowej usługi bankowej trzeba się niestety liczyć zarówno z wysokim kosztem całej operacji, jak i długim czasem realizacji przelewu.

Sytuacji nie uratuje nawet to, że Szwecja należy do Unii Europejskiej, a więc mamy możliwość skorzystania z przelewu SEPA. Pamiętajmy bowiem, że taki przelew musi zostać zlecony w walucie euro, a to oznacza, że bank przeliczy korony na unijną walutę z własnym, bardzo wysokim spreadem. Następnie środki będą musiały jeszcze zostać przeliczone na złotówki, co oznacza kolejną marżę. Czyli: będzie drogo. Mało tego – do samego końca nie wiadomo, jaka kwota ostatecznie zostanie zaksięgowana na koncie odbiorcy.

Z tej mało komfortowej sytuacji można wybrnąć wybierając ofertę EasySend. Jest to doskonała alternatywa dla usług bankowych, charakteryzująca się identycznym poziomem bezpieczeństwa, natomiast pozwalająca zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu.

Jak to działa?

EasySend jest platformą, za pośrednictwem której możesz bez wychodzenia z domu przelać pieniądze ze Szwecji do Polski po bardzo korzystnym kursie wymiany. Dzięki wygodnemu kalkulatorowi na stronie EasySend od razu sprawdzisz, jaka kwota zostanie zaksięgowana na koncie odbiorcy. Zero ukrytych kosztów, pełna transparentność.

EasySend to najtańszy sposób na przelew międzynarodowy. Pierwszy i co dziesiąty jest zawsze darmowy. Za każdy inny zapłacisz tylko 15 SEK. W opcji FAST pieniądze trafią do odbiorcy następnego dnia roboczego. Jeśli zależy Ci na czasie, wybierz przelew SuperFAST za 25 SEK – wówczas środki są księgowane nawet w ciągu 10 minut. Zawsze też możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy doradcy, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces zlecania przelewu.

Coś dla emigrantów wspierających rodziców w Polsce

Dla wielu osób mieszkających w Szwecji spory problem stanowi sytuacja, w której odbiorca pieniędzy nie dysponuje kontem w banku. Najczęściej dotyczy to rodziców w podeszłym wieku, przyzwyczajonych do posługiwania się gotówką, z zasady nieufnych w stosunku do usług bankowych. Jak z tego wybrnąć? Tutaj znów z pomocą przychodzi EasySend.

Firma oferuje bardzo wygodne przelewy ze Szwecji do Polski z odbiorem gotówki na poczcie. Co ważne, pieniądze mogą być gotowe do odebrania w okienku nawet w ciągu 10 minut od zlecenia przelewu. Stosowna informacja zostanie przesłana na telefon nadawcy i odbiorcy. Dodatkowym atutem tej usługi jest bardzo rozsądna opłata, która wynosi tylko 45 SEK.

O EasySend

EasySend to najbardziej zaufana firma spoza sektora bankowego oferująca szybkie przelewy międzynarodowe. Działa od 2006 roku i do tej pory obsłużyła ponad 100.000 klientów w całej Europie. Firma ma najwyższą w całej branży ocenę na niezależnym portalu TrustPilot (4,9/5). Posiada autoryzację Financial Conduct Authority (FCA), czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, działa w oparciu o licencję ochrony danych osobowych (ICO) i korzysta z najwyższej klasy certyfikatu zabezpieczającego przelewy online – SSL 256-bit.

Obecnie EasySend oferuje przelewy z i do kilkudziesięciu krajów w Europie, w tym ze Szwecji do Polski, z Polski do Wielkiej Brytanii czy z Niemiec do Polski. Firma obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych, gwarantując bardzo korzystny kurs wymiany walut i maksymalne bezpieczeństwo transferów.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Czym charakteryzuje się spółka akcyjna?Czym charakteryzuje się spółka akcyjna? Spółka akcyjna działa na podstawie kodeksu spółek handlowych. Jest to popularny rodzaj spółki w gospodarce wolnorynkowej spółek kapitałowych. Czym jest spółka akcyjna? Spółka akcyjna jest to jedna z form prawnych, w których można prowadzić […]
  • 3 przyszłościowe zawody3 przyszłościowe zawody Wiele osób mających przed sobą podjęcie decyzji o tym, kim chcieliby zostać w przyszłości nie wiedzą, jaki zawód wybrać. W związku chcielibyśmy przedstawić Państwu trzy przyszłościowe zawody, które gwarantują rozwój i dobre […]
  • Jak zorganizować event firmowy? Przydatne wskazówkiJak zorganizować event firmowy? Przydatne wskazówki Organizacja firmowych wydarzeń, zarówno tych czysto biznesowych, jak i integracyjnych to zawsze duże wyzwanie. Jak się do niego przygotować, by finalnie event został przeprowadzony od A do Z tak, jak tego chce właściciel przedsiębiorstwa? Od […]
  • Kiedy komornik zajmuje wynagrodzenie pracownika?Kiedy komornik zajmuje wynagrodzenie pracownika? Liczba dłużników w Polsce wynosi około 2,7 miliona Polaków. Z czego zadłużenia sięgają 55 milionów złotych. Ludzie zaciągając zobowiązania finansowe często nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje może to za sobą nieść. Jakie są […]
  • Jak zmotywować się do pracy w domu?Jak zmotywować się do pracy w domu? Obecnie sytuacja na świecie zmusiła wiele osób do całkowitej zmiany swojego życia zawodowego. Okazało się, że wiele osób może pracować zdalnie z własnego domu. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, ale też sporo wad. Jedną z nich jest brak […]